Skip to main content

Španělský kulturní týden 

Členové KRO pořádají každý rok v březnu nebo dubnu španělský kulturní týden pro studenty i širokou veřejnost.

Na programu je vždy několik zajímavých akcí, mezi něž tradičně patří kvíz hispánské kultury, párty se soutěží v tapas a soutěž o nejlepší španělsky psanou mikropovídku.  

Ročník 2023

V roce 2023 kulturní týden na naší katedře proběhl od 19. do 27. dubna. Letos jsme přivítali dvě přednášející z Universidad de la Laguna, které si připravily prezentaci o Kanárských ostrovech, a také lektorku flamenka Petru Šťastnou, která pro studenty vedla lekci tance. Na programu samozřejmě nechyběl ani tradiční tapas večer se soutěží o nejlepší tapas a literární večer s autorským čtením a vyhlášením soutěže o nejlepší mikropovídku. 

Ročník 2022

V roce 2022 se kulturní týden uskutečnil od 5. do 13. dubna. Zájemci z řad studentů i veřejnosti se mohli zúčastnit workshopu baskičtiny, přednášky o domorodých kulturách Latinské Ameriky, kterou proslovil docent Jiří Chalupa z Ostravské univerzity, a také soutěže v tapas a literárního večera s autorským čtením. 

Ročník 2019

V letošním roce kulturní týden proběhl od 26. 3. do 4. 4. Všichni zájemci se mohli zúčastnit kvízu, který připravil lektor KRO Ismael Herreruela, párty a soutěže v tapas, přednášky o Perú, kterou přednesl Rafael Burga Rubio, a literárního večera, který se letos konal v kavárně kina Varšava. Součástí literárního večera byla autorská četba španělských a baskických básní Gillena Mendikuteho, četba básní Zuzany Vykoukalové a vyhlášení soutěže o nejlepší španělsky psanou mikropovídku. Členové KRO se letos rozhodli ocenit mikropovídky Ondřeje Kolenského, Kateřiny Mužné, Světlany Karafiátové a Jana Wolfa. 

Ročník 2018

V roce 2018 kulturní týden proběhl od 11. do 19. 4. Na programu byla přednáška o Ekvádoru, promítání španělského filmu "Júlia ist", kvíz hispánské kultury a španělský večer se soutěží v tapas. 

Ročník 2017

V roce 2017 se kulturní týden konal do 22. do 29. března. Všichni zájemci se mohli zúčastnit kvízu hispánské kultury, soutěže v tapas a soutěže o nejlepší mikropovídku, kterou vyhrála Tereza Kavanová s povídkou "La elección".