Španělský kulturní týden 

Členové KRO pořádají každý rok v březnu nebo dubnu španělský kulturní týden pro studenty i širokou veřejnost.

Na programu je vždy několik zajímavých akcí, mezi něž tradičně patří kvíz hispánské kultury, párty se soutěží v tapas a soutěž o nejlepší španělsky psanou mikropovídku.  

Ročník 2020

Letošní ročník španělského kulturního týdne musel být bohužel zrušen z důvodu mimořádných opatření zavedených v souvislosti s šířením koronavirové infekce. 

Budeme se těšit, že další ročník uspořádáme v příštím akdemickém roce. 

Ročník 2019

V letošním roce kulturní týden proběhl od 26. 3. do 4. 4. Všichni zájemci se mohli zúčastnit kvízu, který připravil lektor KRO Ismael Herreruela, párty a soutěže v tapas, přednášky o Perú, kterou přednesl Rafael Burga Rubio, a literárního večera, který se letos konal v kavárně kina Varšava. Součástí literárního večera byla autorská četba španělských a baskických básní Gillena Mendikuteho, četba básní Zuzany Vykoukalové a vyhlášení soutěže o nejlepší španělsky psanou mikropovídku. Členové KRO se letos rozhodli ocenit mikropovídky Ondřeje Kolenského, Kateřiny Mužné, Světlany Karafiátové a Jana Wolfa. 

Ročník 2018

V roce 2018 kulturní týden proběhl od 11. do 19. 4. Na programu byla přednáška o Ekvádoru, promítání španělského filmu "Júlia ist", kvíz hispánské kultury a španělský večer se soutěží v tapas. 

Ročník 2017

V roce 2017 se kulturní týden konal do 22. do 29. března. Všichni zájemci se mohli zúčastnit kvízu hispánské kultury, soutěže v tapas a soutěže o nejlepší mikropovídku, kterou vyhrála Tereza Kavanová s povídkou "La elección".