| Aktuality

Státní zkoušky - 13. - 14. června

Bakalářské a magisterské státní zkoušky na naší katedře proběhnou 13. - 14. června. Přesný harmonogram bude zveřejněn po skončení přihlašování. Hlásit se můžete do 24. dubna

V případě dotazů se obracejte na J. Marešovou.

| Aktuality

Španělský kulturní týden 11. - 18. dubna 2024

Katedra románských jazyků srdečně zve všechny zájemce o hispánskou kulturu na Španělský kulturní týden, který proběhne od 11. do 18. dubna na budově P

Program:

11. 4. v 14.20, P101 - přednáška: Athena Alchazidu: Mizející hlasy Amazonie. Orální tradice ohrožených domorodých jazyků a kultur
Přednášku o ohrožených domorodých jazycích a kulturách Amazonie nám představí doktorka Athena Alchazidu z Masarykovy univerzity v Brně. Prostor bude i pro otázky a debatu. Přednáška je přístupná i pro veřejnost.

16. 4. v 18:00, P202 - Kvíz o Španělsku a Latinské Americe
Přijďte si zasoutěžit a ukažte své znalosti o Španělsku a Latinské Americe v našem kvízu, který bude formou oblíbeného KAHOOTU. Můžete soutěžit sami nebo ve dvojici. Kvíz bude zaměřený na kulturu, historii, geografii a všeobecné znalosti.

18. 4. v 17:00, P302 - Fiesta, soutěž v tapas a literární večer
Přijďte na naší katederní fiestu, jejíž součástí bude ochutnávka a soutěž v tapas, vyhlášení mikropovídky a také hudební doprovod!
Jak se zapojit? Připravte něco malého dle vlastní chuti a fantazie (sladké či slané) a zúčastněte se soutěže o nejlepší tapas! Autor nejchutnější tapas získá malou odměnu. V případě, že nemáte kuchařské ambice, můžete tapas alespoň ochutnat a pomoci vybrat vítěze.

Soutěž o nejlepší mikropovídku
Vyhlašujeme soutěž o nejlepší mikropovídku ve španělštině. Letos ve dvou kategoriích: student KRO a středoškolský student.
Napište vlastní mikropovídku ve španělštině (20 - 200 slov) a zašlete ji do neděle 14. dubna na adresu: jaroslava.marešová@tul.cz. Uveďte, do jaké kategorie se hlásíte.
Vyučující KRO vyberou tři nejlepší povídky, které budou oceněny. Vyhlášení proběhne na fiestě 18. dubna.

kulturní týden 2024